انتقادات و پیشنهادات سوالات و مشکلات کاربران مكاتبه با گروه مديريت
انجمن پايان نامه ها بخش درخواست مقاله مجله الكترونيكي انجمن
بهترين كاربران هفته (به زودي) بهترين مديران هفته ( به زودي) جايزه ويژه ماه (به زودي)

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 59

موضوع: آموزش قدم به قدم زبان آلمانی

خاله سايت
    یاقوت سرخ آواتار ها
    پسندیده
    2,216
    مورد پسند : 2,817 بار در 1,450 پست
    حالت من : Gig

Lightbulb آموزش قدم به قدم زبان آلمانی

منبع :[فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را ببینند. ]

سلام به همه علاقمندان زبان آلمانی

در پست های بعدی اولین قدم های آموزش زبان را شروع می کنیم.
    آموزش زبان را از الفبا شروع می کنیم و تا جایی که پروردگار یکتا یاری مان کند پیش می رویم.
    فقط این نکته را به یاد داشته باشید که یادگیری زبان مثل پیک نیک رفتن نیست ولی با کمی حوصله می شه شیرینی یادگیری یه زبان خارجی را حس کرد
    ما آدمها موجوداتــــ ِ عجیبـے ـهستیمـ. وقتـے مـے گوییمـــ تنهایمـــ بگذار یعنـے ... بیش از ـهمیشه بــ ِ وجودت احتیاج دارمــ... !!!
    کاربر مقابل پست یاقوت سرخ عزیز را پسندیده است: Mohammad (04-16-2012)

2. # ADS
    نشان دهنده تبلیغات برای شما

خاله سايت
    یاقوت سرخ آواتار ها
    پسندیده
    2,216
    الفبای آلمانی مثل انگلیسی 26 حرف دارد که به صورت زیر می باشند:1-حروف بزرگ:ای ها گِ اِف اِ دِ ثِ بِ آ A B C D E F G H Iاِر کو پِ اُ اِن اِم اِل کا یُتJ K L M N O P Q R تسِت اُوپسیلُن ایکس وِ فآو او تِ اِس S T U V W X Y Z2-حروف کوچک:حروف کوچک هم با همین صدا و شکل آن ها هم مثل حروف کوچک الفبای انگلیسی می باشد.
    ما آدمها موجوداتــــ ِ عجیبـے ـهستیمـ. وقتـے مـے گوییمـــ تنهایمـــ بگذار یعنـے ... بیش از ـهمیشه بــ ِ وجودت احتیاج دارمــ... !!!

خاله سايت
    یاقوت سرخ آواتار ها
    پسندیده
    2,216
    حروف صدا دار زبان آلمانی به صورت زیر است:

آ اِ ای اُ او U O I E A
    یکی از نقاط قوت زبان آلمانی منطقی بودنش هست یعنی همونطور که کلمات رو می نویسی همونطوری هم میخونی مثلا در کلمه ی Die Mode حرف e آخر کلمه هم تلفط می شود ، البته استثنائاتی هم وجود دارد که زیاد نیستند. در مورد حرف Die که قبل از کلمه ی Mode آمده است در پست ها ی بعدی توضیح خواهیم داد. این حرف حرف تعریف می باشد . در زبان آلمانی اسامی از قبیل خنثی ، مذکر و مونث حرف تعریف دارند که حتما باید با اسم نوشته بشه.

خاله سايت
    یاقوت سرخ آواتار ها
    پسندیده
    2,216
    [فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را ببینند. ]

همونطور که تو پست قبلی گفتیم ، در زبان آلمانی اسامی دارای سه جنسیت مذکر ، مونث و خنثی می باشند .اینکه از کجا بفهمیم چه اسمی مذکر یا مونث یا خنثی هست، قواعدی وچود داره که میشه از روی ساختار اسم فهمید چه جنسیه ولی یه نکته مهم سعی کنید همیشه به معنی توجه نکنید.
    مثلا واژه ی Tisch به معنی میز انتظار میره که خنثی باشه ولی اینطور نیست این اسم حرف تعریف der را میگیره در نتیجه یعنی مذکره.(تا حالا دیدید میز مذکر باشه!!!) ولی در زبان آلمانی اینجوریه دیگه البته این که میز چه جنسی هستش را باید حفظ کرد ولی مثلا واژه ی Lampe به معنی چراغ چون که در آخرش e اومده حرف تعریف die که متعلق به گروه اسامی مونث را هست می گیره.
    البته بعضی اوقات هم معنی با جنسیت هماهنگ هست. مثل چی؟ مثل der Herr یعنی آقا که آقا هم مذکره دیگه ،پس حرف تعریف der را گرفته.
    یا مثل das huas به معنی خانه که خانه چون خنثی هست حرف تعریف das را گرفته.
    البته نترسید. مبحث حرف تعریف خیلی شیرین هستش .بعد از اینکه قواعد رو ذکر کردم میفهمید
    راستی یادتون نره حتما باید در زبان آلمانی هر کلمه ای رو که خواستید معنیش رو حفظ کنید باید با حرف تعریفش حفظ کنید، چرا؟
    چو ن اگر روزی خواستید به زبان آلمانی بگید: "گربه زرد است" باید بدونید که گربه چه چنسیه؟ خوب خیلی ساده است. وقتی که بدونید گربه میشه Katze چون که آخرش e اومده پس مونثِ .در نتیجه میگیم:
    Die Katze ist Gelb
    پس حالا اهمیت جنیست اسامی را فهمیدیم

خاله سايت
    یاقوت سرخ آواتار ها
    پسندیده
    2,216

1- اسامی مذکر:
    با حرف تعریف der که فقط مختص اشخاص مذکر مانند مرد یا معلم و چیزهایی مثل این نیست بلکه برای اسم های دیگه هم کاربرد داره:
    der Apfel یعنی سیب der Brief یعنی نامه der Tag یعنی روز
    2-اسامی خنثی:
    با حرف تعریف das و در اسامی که مسئله جنسیت ابداً مطرح نیست به وفور یافت می شود مانند:
    das Heft یعنی دفترچه یا کتاب das Buch یا اعتماد das Vertrauen
    در مورد اشخاص یک مورد مثل das Kind یعنی بچه است که حرف تعریف خنثی می گیرد چون که ممکن است ندانیم مذکر است یا مونث.
    3-اسامی مونث:
    با حرف تعریف die که علاوه بر اینکه برای مونث ها مثل زن یا خانم معلم میاد برای اشیا و مفاهیم هم میاد:
    مثل: die Stadt یعنی شهر یا die Frage یعنی سئوال.
    ------------------------------------------------------------------
    این سه حرف تعریف برای اسامی مفرد بودند حالا اگر بخواهیم یکی از این اسامی از هر گروهی که میخواد باشه رو جمع ببندیم ، حرف تعریفش تبدیل به die میشه .البته تغییراتی هم روی اسم ایجاد میشه که ذکر خواهد شد.
    -----------------------------------------------------------------
    حالا به قواعد می رسیم که برای تشخیص جنسیت به کار می ره و تقریبا امتحانش رو پس داده!!:
    الف) تقریبآ تمام اسامی که آخر آنها دو حرف (er..) باشه یا مذکر و یا خنثی هستند:
    معلم der Lehrer
    دانش آموز der Schuler
    نرده das Gelander
    ملاحظه میکنید که اخر هر کلمه er اومده.
    ضمنا این گونه اسامی در حالت جمع تغییری نمی کنند بلکه فقط حرف تعریف انها به die تبدیل می شود
    مثل :
    die Lehrer یعنی معلم ها(مرد)
    ب) همه ی اسامی که به دو حرف (or..) و یا سه حرف (ist...) ختم میشوند مذکر هستند، مانند
    دکتر der Doktor
    توریست der Tourist
    این گونه اسامی در حالت جمع دو حرف en در آخر می گیرند.
    همه اسامی که به پنج حرف(ismus...) ختم بشوند مذکر هستند و جمع بسته نمی شوند چون که مفهوم رو میرسونند:
    مثل: ملیت گرایی der Nationalismus
    ج) اسامی به اصطلاح مونث دارای پسوندهای زیر هستند:
    ung - heit - keit - thek - schaft - tion - ei - tur - sion - enz
    که در آخر هستند همه اسامی که دو بخشی هستند و به e ختم می شوند، مونث هستندمثل: زبان die Spracheنقشه - کارت die Karteدر ضمن اینگونه اسامی در حالت جمع یک حرف n به آخرش اضاف میشه----------------------------------------------------همه اسامی که در اصل بیانگر یک شخص مذکر بوده و برای انکه مونث از ان بسازیم دو حرف in را به آخرشان اضافه میکنیم.
    <== der Schuler دانش آموز پسر die Schulerin دانش آموز دختر der Lehrer معلم مردdie Lehrerin معلم زن
    حالا اگه خواستیم اسم مونث مثل die Lehrerin را جمع ببندیم باید به آخرش en هم اضافه کنیمie Lehrerinnen--------------------------------------***************************------------------------------------البته لازم به ذکر است که بعضی از مفاهیمی که بنده در وبلاگ استفاده می کنم از تالیفات استاد بزرگ و گرانقدر زبان آلمانی "استاد حسین پنبه چی ) هستش.

خاله سايت
    یاقوت سرخ آواتار ها
    پسندیده
    2,216

دوستان اگر در بحث تعیین جنسیت مشکل دارید اصلا ناراحت نشید اگر هم یاد نگرفتید بی خیال شید چون وقتی که با اسامی کار کردید .نخ دستتون میاد.
    حالا برای اینکه فکر نکنید زبان آلمانی سخته یه نمونه مکالمه میریم:
    سلام، حالت چطوره A:Hallo,Wie Geht's?هالو، وی گِیتس؟--------------------------------------------------------------------سلام،حالم خوبه B: Hallo,es geht mir gut.هالوُ ، اِس گِیت مییِر گوت.-------------------------------------------------------------- شما چه کسی هستید؟ wer sind sie?وِر زیند زی----------------------------------------------------------------- من فرهاد هستم Ich bin farhad.ایش بین فرهاد--------------------------------------------------------------------- من اهل ایران هستم ich komme us iranایش کُم مِ آوس ایران-------------------------------------------------------------------سلام ، روز بخیر Guten Tag گوتن تاگ---------------------------------------------------------------- خدانگهدار Auf Widersehenآوف ویدِر زِیهِن----------------------------------------------------------------------- معذرت میخوام Entschuldigungاِنتشوُلدیگونگ

خاله سايت
    یاقوت سرخ آواتار ها
    پسندیده
    2,216

برای صرف افعال به زمان حال کافیست که مصدر فعل مربوطه را داشته باشیم و سپس به روش زیر برای اشخاص مختلف فعل می سازیم:
    قبل از هر چیز باید بدانیم که مصدر از دو قسمت تشکیل می شودک
    1- ریشه مصدری
    2- علامت مصدری
    مثال:فعل(گفتن) و فعل (کار کردن) به ترتیب در جدول زیر:

علامت مصدری ریشه مصدری
    en -sag
    en - arbeit
    چیزی که باید تو صرف افعال یاد بگیریمریشه مصدری هستش که در جدول بالا می بینیم، حالا یک نگاهی به شناسه های فعل زیر بندازین.

من می گویم sage ich
    تو می گویی sagst du
    او(مرد/بچه/زن) می گوید sagt er,es,sie
    ما می گوییم sagen wir
    شماها(جمع تو) می گویید sagt ihr
    آنها می گویند sagen sie
    شما(ها) می گویید->>محترمانه<< sagen Sie
    در اینجا زبان آلمانی یه جورایی شبیه زبان فارسی از نظر شناسه هایی که به آخر ریشه فعل اضاف میشه.
    ولی شیرینی زبان فارسی به قول معروف از آنجا هویدا می شود که وقتی میخوای بگی او دیگه کاری نداری که مونثِ یا مذکرِ.به راحتی میگی او.
    راستی این رو هم بدونید که زبان بین المللی شعر ، زبان فارسی هستش.

خاله سايت
    یاقوت سرخ آواتار ها
    پسندیده
    2,216

سلام به همه
    اسم تو زبان آلمانی 4 تا حالت داره که ما فعلا حالت اولش رو بررسی می کنیم:
    1- حالت فاعلیت: (نُمیناتیو) Der Nominativ : در این حالت اسم نقش فاعل رو داره: فاعل که دیگه میدونید چیه و در زبان آلمانی در جواب ضمیر پرسشی <<چه کسی wer?>> یا << چه چیزی was؟>> میاد: مثل:

Was ist das? (واس ایست داس) این/آن چه چیز است؟
    Das ist der Tisch (داس ایست دِر تیش) این میز است
    Was sind das? اینها/ آنها چه چیزی هستند؟
    ساختمان یک جمله ی معمولی در آلمانی به این صورت هستش البته در حالت فاعلیت:
    اسم+فعل + ضمیر اشاره
    Das ist Herr Libermann
    این آفای لیبرمن است
    wer sind Sie?
    شما که هستید.

خاله سايت
    یاقوت سرخ آواتار ها
    پسندیده
    2,216

حالت دوم اسم در زبان آلمانی حالت مفعول بی واسطه یا صریح است: در این حالت در زبان آلمانی فقط حرف تعریف اسامی مذکر در حالت مفرد از "der" به "den" تبدیل می شود در صورتیکه اسامی مونث و خنثی در حالت مفرد، شکل حروف تعریف حالت فاعلیتشان را حفظ می کنند ولی معانی آنها به مفعول صریح بر می گردد. حروف اسامی در حالت جمع همان حرف تعریف "die" می باشدکه در این حالت هم حفظ می شود.

حالت مفعول صریح در جواب سوال ((چه کسی را؟ -وِن wen)) یا (( چه چیز را؟ was)) می آید

مثال:
    Wer fragt wen ? چه کسی از چه کسی سوال میکند؟

ich frage Herrn /Frau Kaufmann
    من از آقای/خانم/ وایس سئوال می کنم

Er fragt seinen Lehrer /sein Kind
    او از معلمش / بچه اش سوال می کند.

sie fragen ihren Lehrer/ihre Lehrerin.
    آنها از معلمشان / خانم معلمشان سوال می کنند

خاله سايت
    یاقوت سرخ آواتار ها
    پسندیده
    2,216

حالت مفعول با واسطه حالتی است که اسم در جمله به صورت معفول با واسطه (غیر صریح) در می آید در اسامی مذکر و خنثی حر ف تعریف Der و Das تبدیل به "Dem" می شود و در مورد اسامی مونث حرف تعریف Die آنها تغییر کرده و به Der تبدیل می شود و در حالت جمع علاوه بر آنکه حرف تعریف هر سه جنس از die به den تبدیل می شود آخر اسم نیز در خاتمه n یا en می پذیرند و در جواب ضمیر پرسشی ((به چه کسی ؟ wem )) می آید؟
    Den Fraun به خانمها ( فرآوِن) خانمها die Frauen
    den Fruendinnen (فراُیندینِن) die Freundinnen

مفعول با واسطه + فعل+ حالت فاعلیت______________________________؟Wer Antwortet wemچه کسی به چه کسی جواب می دهد؟____________________________Ich antworte Herrn/Frau Weiss.من به آقای/ خانم وایس جواب می دهم._________________________.Du antwortest dem Lehrer/dem King/der Lehrerinتو به معلم /به بچه/ به خانم معلم جواب می دهی.____________________________Wir antworten unserem Lehrer/unserem Kind/ Unserer Lehrerin.ما به معلممان / به بچه مان / به خانم معلممان جواب می دهیم.

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین